Više od edukacije – prostor osnaživanja žena Velike Kladuše
U prostorijama Udruženja paraplegičara i oboljelih od dječje paralize Velika Kladuša održana je još jedna edukacija u sklopu projekta “Od osnaživanja do promjene – ambasadorice i ambasadori ženskih prava u Bosni i Hercegovini”, koji realizira CEI Nahla – podružnica Bihać, a finansira Evropska unija.
Velika Kladuša je još jednom pokazala koliko je snažna ženska zajednica – više od 30 žena aktivno je učestvovalo u edukaciji, koja je protekla u ozračju razmjene znanja, iskustava i međusobne podrške.
Kroz devet radionica, učesnice su imale priliku učiti o svojim ekonomskim i socijalnim pravima – pravu na rad, zdravlje, zaštitu od nasilja i socijalnu podršku. Također su razvijale samopouzdanje, raspravljale o rodnoj ravnopravnosti i otkrivale načine kako da aktivno djeluju u lokalnoj zajednici.
„Ovakvih edukacija nam je zaista nedostajalo u našem gradu. Dobiti prostor za razgovor, znanje i osnaživanje – to je neprocjenjivo.“ – poručila je jedna od učesnica.
Posebno zahvaljujemo udruženjima Most za bolje sutra i Sutra je novi dan na izuzetnom doprinosu u realizaciji ovog programa, te Udruženju paraplegičara i oboljelih od dječje paralize Velika Kladuša što su nam velikodušno ustupili svoje prostorije i resurse.
U galeriji pogledajte atmosferu sa edukacije i trenutke koji su nas inspirisali.
Projekat „Od osnaživanja do promjene – ambasadorice i ambasadori ženskih prava u Bosni i
Hercegovini“ finansira Evropska unija, Centar za edukaciju i istraživanje “Nahla” ga realizuje u saradnji
s DVV International – Uredom za BiH i Udruženjem Sara-Srebrenica.
11.00-21.00 h (osim subote)
E-mail: info@bihac.nahla.ba
+387 37 352 200
